Říjen 2014

Kapitola 1 - Liam

9. října 2014 v 12:58 | Wiky Dream |  Rod poslední lovkyně
Tak a je tu první kapitola.. Je to klasická rozjezdovka, takže nečekejte nic zvláštního.. ale nějak ten příběh přeci začít musí :-D


Elis,
Jsou to už tři týdny co jsem odjela z Oroloru a za tu dobu nastalo mnoho změn. Minulý týden jsem začala chodit do školy. Moje první škola v životě a bohužel do té stejné chodí i Liam.. Kdo by to byl řekl, že někdo jako on dělá střední školu poprvé v životě. Příští rok bude maturovat, jestli se tedy na škole udrží. Jen za ten týden co tu jsem už měl tolik problémů.. On a jeho parta, ale nevadí, mně se tu i tak líbí.. Konečně si přijdu normální.. Je to ironie, teď když už vím, že nejsem ,,normální", si tak konečně mohu připadat. Jinak na zámku se toho také mnoho změnilo. Albert tu teď bydlí, i Liam se sem nastěhoval, teď se vídáme mnohem častěji.. k mé smůle.. On se sem spíše vnutil. Však víš jaký je, i když teď se hodně změnil. Sama dobře víš, že od té doby co jsem se probudila, se mnou v Oroloru nepromluvil a teď? Jsem neustále pod palbou jeho změn nálad. Můžeš být ráda, že ho neznáš tak dlouho jako já, jsem si jistá, že by tě štval stejně jako mě. Ale jsem ráda, že tu je, když si uvědomím, co všechno se mu mohlo stát. Navíc mi dělá cvičební terč, ano, začala jsem brát Nickovi lekce magie, začínám v tom být vážně dobrá,občas se sice přihodí nějaké nekontrolovatelné výbuchy, ale už to není tak časté.. A myslím, že brzy příjde ta chvíle kdy žák překoná svého učitele, to se vlastně stalo už když jsem zničila Mollis torrot, ale to byl právě jeden z těch výbuchů, takže to nemohu počítat. Nick mi také vysvětlil, že mám svou vlastní zvláštní schopnost. Když se někoho dotknu mohu mu na malý okamžik vzít jeho moc. Nick mě to učí používat. Na chvíli jsem si propůjčila jeho zrak a Ziřinu moc číst emoce,Nick mě sice učí, ale nepřeje si, abych to používala,abych používala cokoliv co se naučím, nevím proč.. . Před dvěma týdny jsem byla přizvána na výpravu, společně s Torysem Nick ale říká, že na výpravy chodit nebudu, démoni už tu skoro nejsou a Torys a ostatní to zvládnou i beze mě, teď, když je Agares a jeho bratr mrtvý. Nikdo si neuvědomuje, že Fallier zmizel, že se vytratil, neberou ho jako hrozbu, ale nikdo vlastně neví co má v plánu, třeba něco chystá.. určitě něco chystá..
Přála bych si, aby si tu byla.. Není nikdo s kým bych se o to mohla podělit, přeci jen to není tak dávno, to víš sama. Nick se o tom nechce bavit a Liam je na tom stejně jako já, mlčí. Albert skoro nevychází a Iver se tváří , že má moc práce . A Pro nás obě to byli těžké časy. Stále se mi zdají noční můry.. Vidím Arona a Carlu jak umírají, pořád dokola. Snažím se na to nemyslet, snažím se zapomenout, jenže sny nejspíš neovlivníme ..
Ale dost už toho.. chtěla bych vědět co děláš ty a jak se ti daří.. Chci vědět vše od té doby co jsem odjela.. Co tvé pátrání?
No nic, musím už jít..Liam našel někoho kdo ti dopis doručí.
Doufám, že se máš dobře a že se brzy ozveš, budu čekat ..