Rod poslední lovkyně- Anotace, Prolog

30. září 2014 v 19:19 | Wiky Dream |  Rod poslední lovkyně
Tak a je tu anotace a prolog.. Část prologu už tu byla, teď je tu celý, i když není nijak zvlášt dlouhý a anotace.. No já sama mám příběh přesně vymyšlený zhruba do poloviny a pak mám na výběr z několika variant, takže tu anotaci nemusíte brát moc na vědomí..

Anotace
Sam se po dlouhé době vrací s Nickem z Oroloru zpět na zámek. Její život se konečně začíná obracet k lepšímu. Nick jí učí používat magii a začala konečně chodil do školy. Vše se zdá být perfektní, až na to že Samantě vrtají hlavou stále dokola dvě otázka.Chce vědět kdo vlastně je a odkud skutečně pochází její rodina, nikdy neuvěří tomu, že přišli z podsvětí, jak tomu věří Nick a také neustále přemýšlí nad rozhovorem s lovkyní, která by už měla být dlouhá staletí mrtvá, Nick tomu sice nevěří, ale ona tuší, že Megan stále žije a proto se rozhodně najít deník, který jak doufá jí dovede právě k ní. Samanthu a jejího kamaráda Liama ale u hledání čekají mnohá nebezpečí a nejednou je honba za deníkem a za minulostí jejího rodu budou málem stát život. Vše se ještě zkomplikuje když se na scéně objeví tajemný a nebezpečný muž, který má se Samanthou společného více než by si sama přála..Prolog

Mezi skalami žalostně skučel čerstvý jarní vítr a zpíval tak smutnou píseň o tragické minulosti jenž toto prastaré město postihla. Z domů, zahrad i všeho živého co tu kdysi bylo, zbyl jen chladný kámen. Prašné ulice zely prázdnotou a po kamenných náměstí se rozléhal jen pláč větru. Forparsta se proměnila na město ticha, dávné bolesti a především na město ze skal..
Toto měla být upomínka toho jak dokáží být démoni krutí a nelítostní. Ale ty dny jsou již dávno pryč. A věk démonů pomalu končí.. Skončil ještě dříve než zemřel mocný a obávaný démon Agares a brána do podsvětí byla zníčena. A zbylí démoni? Ti jsou na útěku. Prchají a schovávají se ve stínech, ze strachu z konce, který jistě příjde. Z konce, který jim byl předurčený již tehdy, kdy poprvé vstoupili na tuto zem. V tom dni byl jejich osud spečetěn. Všichni se skrývají, stejně jako démon, který teď prochází prázdnými ulicemi Forparsty rychlím, ale obezřetným krokem.

V každém zákoutí se mohlo skrývat nebezpečí, za každým kamenem, za každou skálou mohla číhat smrt. Démoni už tu nejsou páni a on to moc dobře věděl. Věděl, že vláda jeho bratra nepotrvá věčně, věděl, že příjde den kdy dostane šanci ukázat, že je démon, že nepatří do tohoto světa, i když občas cítil opak. Ale byl synem Sargatanase, který je teď nejspíš na vždy uvězněn v Podsvětí. A nebo ne? To neví, ale co ztratí touto cestou? Nic. Jediné po čem toužil bylo konečně získat to co bylo jeho. A věděl, doufal , že ví jak to zařídit. Měl teď v rukou mocnou zbraň, zbraň, která se k němu nikdy neměla dostat. Deník lovkyně. On jediný díky němu věděl, že krev Samanthy, ani její smrt by bránu neotevřela. Nečekal však, že Sam tu noc přežije. Nečekal, že všechny jeho plány se zhourtí stejně jako brána do podsvětí. Všechno v co doufal, se nesplnilo, až na smrt jeho dvou bratrů. Teď je tu on nejmocnější démon, nikdo nad ním tu není. A přes to je na útěku jako stín. Přes to se musí skrývat. Sám nemá proti lovkyni žádnou šanci, sám by šel smrti naproti. Nikdy by nenalezl novou cestu do podsvětí. A pokud ano, jediné čeho by se dočkal by bylo uklonit se svému otci a on se už nikdy nehodlal poklonit žádnému démonovi. Podsvětí mělo patřit jemu, ať všichni vědí čeho je schopen, ať všichni ví, že on je démon. Mohlo by se v něm probouzet svědomí. Mohl by litovat, že díky své touze po moci, zničí celý tento svět, svět z něhož pochází jeho matka. Ale nelituje, nesmí litovat, protože on je démon, nejmocnější ze tří bratrů. Z bratrů, které vědomně poslal na smrt. Nyní se jemu musí démoni klanět, a až bude Podsvětí jeho, pokloní se mu všichni. On jediný drží teď v rukou osud lidstva. On jediný ví, co číhá ve Forparstě. On jediný ví, co sem kdysi dávno jedna lovkyně ukryla, aby ochránila svůj svět, aby ochránila svou dceru. A teď se k té zbrani musí dostat. Musí se dostat k tomu kdo je mocnější než poslední lovkyně. K tomu kdo měl takovou moc, která Fallierovi mohla zajistit vládu v Podsvětí. Ale dokud jej nenajde, je stejně jako všichni démoni jen uprchlík skrývající se před smrtí, proto musel rychle jednat a najít toho pro koho přišel.


A tak dál kráčel ulicemi kamenného města, ve kterém již dlouho nikdo nežil. Tedy ne v pravém slova smyslu. Byl tam stále někdo živý, někdo kdo nedýchal, ale přes to žil. A toho Fallier hledal. Proto tam přišel, proto našel město, které před stovkami let démoni zničili. Proto tam vstoupil i když věděl, že ho to může stát život, vešel tam, aby našel mága, mocnějšího mága než je samotná poslední lovkyně. A konečně našel místo kde ho hledat.
Ta lovkyně, která svého bratra zaklela nebyla tak mocná, tak mocná na to, aby ho zabila. A co je o jeden kámen víc v kamenném městě? Nikdo by ho tam nehledal, i kdyby kdokoliv věděl, že kdy někdo jako on žil. Nikdo, kdyby nebylo deníku, který ukradl sněhové víle. A teď se má vzbudit mocnější zlo, než které kdy ztělesnil sám Agares.
Konečně, konečně se dostal tam kam chtěl. Konečně stanul před sochou, kterou hledal. Před sochou z kamene, která se tolik podobala ostatním sochám, ale tahle socha byla jiná, ona žila.
Fallier přešel k soše blíže a letmo se jí dotknul.


,, Budoucnost na mě čeká.." žešeptal a poodstoupil dál. Socha byla opatřená magií lovkyně, ale ta pominula, když čarodějka zemřela, teď stačilo odstranit zaklínadlo, zaklínadlo, které znal už od dětství. Zaklínadlo, které se nacházelo na těch pár stránkách, které kdy démoni ukořistili. Používat ho bylo jednoduché a přes to se uvězněná osoba neměla šanci dostat z klece ven, dokud jí někdo zvenčí neodemkl, i když byla sebemocnější, magie se v tomto vězení vytrácela. A tak to nyní bude Fallier, ten kdo otevře klec a kdo vypustí bestii z kotce. A Sam již brzy pozná, že její rod vždy nebojoval za stranu dobra. Že čím mocnější čaroděj je, tím víc se v něm probouzí skrytý démon.

Fallier, bělovlasý démon, se znovu dotkl kamene, zavřel oči a tiše cosi šeptal. Do kola a dokola. Dokud kámen nezačal praskat. Dokud se celý neroztříštil. Prostor se rozzářil rudým světlem a poslední zbytky těžkého kamene zmizely. Na místě sochy teď stál muž oděný v černých kalhotech a dlouhém černém kabátu. Vysoký muž s vlasy barvy noci a se stejně černýma očima, do kterých se v okrajích vpíjela modrozelená. Jeho rysy byly Fallierovi známé. Jeho oči se někomu podobaly, jeho vlasy nesly stejnou havraní čerň jako vlasy někoho jiného. Jako vlasy dívky, která zničila Mollis torrtor.

Muž se zhluboka nadechl a pohlédl na démona, který stál před ním. Démon se chvíli ani nepohnul a teprve až když muž udělal krok vpřed se démon poklonil.
,, Vítej zpět můj pane!" řekl Fallier hlubokým hlasem.
,, Ty jsi kdo?" zeptal se muž a došel až k démonovi.
,, Jsem Fallier, bratr Agarese, přišel jsem tě vysvobodit..." mluvil a stále měl skloněnou hlavu k zemi.

,, Jak dlouho jsem tu byl uvězněn? A co má sestra?" zeptal se muž.
,, Je mrtvá můj pane. Byl jste tu šestnáct let!"
,,Cože?! To není možné, tak dlouho! Co se stálo? Mluv démone!" přikázal muž.
,, Vaší sestru jsme zabili před pár měsíci. Nebýt tohoto deníku, který jsem našel, nikdo bych se o vás nedozvěděl.." Fallier předal deník tomu muži a ten jím začal listovat.
,, A co je s Agaresem?"
,, Je mrtvý pane, vaše neteř..." Démon se konečně podíval muži do očí.
,, Vaše neteř ho zabila a zníčila bránu Mollis torrtor..."


,, Toho jsem se obával.. Měl jsem svou sestru zabít dřív než přivedla na svět to dítě.. Měl jsem tušit, že mě zradí.. Všechno je špatně démone, všechno je špatně!"
,, Souhlasím, proto jsem tě našel pane. Tenhle svět by měl patřit vám a ne lidem.. vím, že jste se chtěl spojit s mým bratrem.. Nyní vám nabízím spojenectví já!" řekl Fallier a znovu se uklonil. Muž kolem něj začal obcházet jako by hodnotil situaci.
,, Démon, který se mnou chce uzavřít spojenectví, jsem lovec, nečekal jsem, že by démoni přišli sami.."

,, Mohu vám nabídnout své síly. Všichni démoni jsou teď poslušností poviní mně.."
,, Je pěkné co říkáš.. Je pěkné slyšet jakákoliv slova po tolika letech ticha.. Ale počítám, že zadarmo to nebude.." zašeptal muž démonovi do tváře.
,, Vím co chcete.. V jistém smyslu jsme stejní. Vy chcete svůj svět a já zase svůj. Nabízím vám svou věrnost a jediné co žádám na oplátku je Podsvětí.."
Muž se zasmál a poplácal démona po rameni. ,, To je velmi dobré spojenectví, ale dej si pozor démone, za zradu se platí smrtí!
,, Vím kdo jsi pane a vím o tvé moci. Nyní můžete získat tento svět jednou pro vždy a stejně tak já.."


,, Zachránil si mě démone. Dal si mi zpět můj život, mou moc. Od nynějška nejsem jen Laurent Mc´Fallen, ale i tvůj pán, zodpovídáš se jen mě a nikomu jinému. Tenhle svět je můj ne Sargatanase a on to již brzy pozná. Tenhle svět je můj a žádný jiný lovec nemá právo mi ho brát a to brzy ukáži i své neteři.. dnes se začnou přetvářet dějiny.. Pojď příteli, máme mnoho práce! Musíš mi všechno říct" řekl Laurent a vykročil ke svému ztracenému životu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 murielana murielana | Web | 2. října 2014 v 18:17 | Reagovat

Četla jsem to jedním dechem, úžasný!

2 Eamane Eamane | Web | 5. října 2014 v 10:43 | Reagovat

Je to skvělý, teď jsem ve fázi, kdy anotace moc neberu, protože vždy na konci zjistím, že byla naprosto mylná :D

3 Ami Ami | E-mail | Web | 5. října 2014 v 17:30 | Reagovat

Skvělé!
Tvoje příběhy se strašně dobře čtou!
Těšíms ena další díl!

4 Lory Lory | Web | 8. října 2014 v 18:16 | Reagovat

Jé, tak konečně, hrozně jsem se na to těšila, viděla jsem to tady už v den "vydání", ale poslední dobou nějak vůbec nejsem schopná cokoliv číst a tak jsem se k tomu dostala teprve teď, ale stálo to za to. Anotace je skvělá a prolog zní ještě líp, jak už řekli někteří přede mnou, moc dobře se to četlo... a dál nevím co dodat, těším se na pokračování :)

5 dessieen dessieen | Web | 1. listopadu 2014 v 7:59 | Reagovat

Je to žásné a přidám se na stranu ostatních strašně dobře se to čte :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama