Květen 2013

Kapitola 2-šněrovaný trest

27. května 2013 v 16:09 | Wiky Dream |  Orisalova legenda
Opět to bude tak trochu nuda,ale věřte nebo ne je to celkem důležité...


Potichu jsem otevřela dveře místnosti a vrhly se na mě stíny ozdobných malých lampiček visících na stěnách,které vyzařovali tlumené světlo.Neslyšně jsem vklouzla dovnitř a zaplula do malé,ale přepychové koupelny .Opatrně jsem zavřela dveře a zamkla je za sebou.Zdálo se že Agáta už spí a já jsem jí nijak netoužila probudit.Stoupla jsem si k umyvadlu a nevěřícně jsem zakroutila hlavou při pohledu do velkého zrcadla s ozdobným dřevěným rámem.Jemně fialové stíny rozetřené po víčkách se třpytili v záři světla a rudý lesk roztahující se na mých rtech se choval stejně jako stíny.Přemýšlela jsem jak jsem ze sebe mohla udělat tohle.To jsem nebyla já a necítila jsem se takto dobře.,,Už jen dnes…"zašeptala jsem a otočila pozlaceným kohoutkem.Zvuk hučící vody mě začal uklidňovat,nabrala jsem ji do dlaní a opláchla si obličej.Poté jsem se snažila dostat z těch příšerných šatů…Spíše z vězení než z šatů. Bylo možná už něco po dvanácté a já nechtěla nikoho budit,proto jsem se sama snažila vysvobodit z upnutého korzetu.To vůbec nebyla snadná práce,ale po dlouhých minutách utrpení se mi to konečně podařilo a já se mohla po dlouhé době zhluboka nadechnout a vyměnit šaty za pohodlnou košili a dlouhý župan.Ještě jsem se pokusila rozčesat si vlasy a pak jsem znovu v tichosti začala otvírat dveře..

úkol do mytologie

27. května 2013 v 15:50 | Wiky Dream

Už to je nějakou dobu co jsem se přihlásila do jedné RPG hry,která je vážně super,začala mě hodně bavit,spíše mě doslova pohltila,dokonce tam plánuji vlastní kroužek což si může založit prakticky asi každý kdo se do hry přihlásí,navíc hra není zpoplatněná a máte šanci získávat body za které si pak můžete třeba něco koupit ve fiktivním obchodním centru. Myslím že by mohla hra zaujmout i vás ostatní .Pokud budete mít zájem tak více informací najde na


Dodatečně jsem se přihlásila na mytologii a abych taky měla nějakou tu známku tak jsem musela udělat něco jako domácí úkol,celkem jsem se pobavila,protože jsem vůbec nevěděla co bych na obrázkách měla hledat,tak jsem se zaměřila hlavně na křesťanské a pohanské znaky...
Obrázky sem dávat nebudu nechtějí se mi kopírovat.Takže jestli se tu najde někdo kromě mého učitele na mytologii kdo tohle bude číst tak obrázky najdete na stránkách které jsou
Doufám že nebude vadit že tu ten odkaz mám.....
tak abych přešla k obrázkům......

Kapitola 1-Večerní skrýš

25. května 2013 v 20:08 | Wiky Dream |  Orisalova legenda
Prvních pár kapitol nebude nic moc,ale co nějak se přeci musíme vpravit do děje :-D ,ale pak už to bude lepší.Takže tady je první kapitola.Teplý letní větřík si potichu prozpěvoval svou vlastní melodii a burácivé,slané mořské vlny mu k tomu zpěvu nespoutaně tleskaly jak se rozbíjely o lodní příď na které jsem v tu chvíli stála.
Vtěsnaná do dlouhých nachově fialových šatů,s upnutým korzetem zdobeným stříbrně se třpitícímy flitry a kamínky,s dlouhými upnutými rukávy,ke kterým byla připevněna jednoduchá kašmírová vlečka stejné barvy jako šaty a ve volně vlající dlouhé sukni s kašmírovým nařasením jsem tam postávala a poslouchala buráciví potlesk moře.

Orisalova legenda-zajímavosti

25. května 2013 v 17:54 | Wiky Dream |  Orisalova legenda

Asi bych měla začít tím,že nebýt jednoho kamaráda,nikdy bych asi tento příběh nevydala.Nemohla jsem totiž přijít na žádný kloudný název a on mi poradil právě tento,je to celkem jednoduchý název a výstižný,ale já na něj stejně nepřišla,takže tímto bych mu chtěla poděkovat J mimochodem má také blog a hodně pěkně píše tak jestli chcete tak se tam můžete taky kouknout www.vekohne.blog.cz
Dál bych chtěla říct ,že ta legenda je celá vymyšlena i když se tam objevuje jméno skutečného boha. A komu by to nebylo jasné(ono se to z toho nedá moc dobře vyčíst)příběh se odehrává přibližně na začátku dvacátého století asi rok 1911,ale přesný rok není důležitý.
Charakteristika hlavních postav
Lilien Wellerová-Je hlavní hrdinkou celého příběhu.Je trochu neukázněná a má problémy s uznáváním autorit.Od dětství touží po velkém dobrodružství za což jí odsuzuje hlavně její teta Agáta,která z ní touží udělat pravou dámu.Lilien je ale velmi tvrdohlavá a snaží se zůstat stále svá.
Lenka Bacerová-Tato dívka byla od dětství vychovávána v Africe.Občas působí dojmem zvědavého dítěte, je velmi upřímná a přátelská.Vše bere z nadhledem a v nebezpečných situacích dokáže být velmi odvážná.
Matheo-Tento hoch jako jeden z mála Afričanů ovládá skoro perfektně angličtinu,díky tomu že dlouhou dobu žil u anglické rodiny.Bude doprovázet Lilien a Lenku na jejich cestě a ne jednou jim zachrání život,také je velice chytrý a přátelský..
William Weller -Je to otec Lilien.William je zapálený dobrodruh,archeolog a hledač pokladů v jednom.Je velmi dobrosrdečný a v ve všem a v každém vidí hlavně to dobré.
Agáta Wellerová-Ráda se chová povýšeně a vznešeně.Působí nafoukaně a arogantně.I když nic nemyslí skutečně ve zlém často nevědomky ubližuje lidem kolem sebe

Orisalova legenda-o čem bude

24. května 2013 v 17:31 | Wiky Dream |  Orisalova legenda
Lilien musí najít svého otce,který se ztratil při hledání velmi vzácného artefaktu.Opouští proto i přes přísný zákaz své tety Agáty hotel a vydává se na dlouhou cestu Africkou savanou aby nalezla svého otce.Doprovází jí odvážná ,dětsky upřímná přítelkyně Lenka a africký hoch jménem Matheo.Jejich cesta vede přímo k místu kde byl její otec viděn na posledy.
Na dlouhé a úmorné cestě se dozvídá o tajemné legendě,která koluje Afrikou..Srdce se jí rozbuší když jí dochází že s touto legendou má cosi společného.
Co je vlastně zač ten malý medailon houpající se na jejím krku,který ji daroval otec...
Kdo je ve skutečnosti Matheo?
Tuší ,že jí nevědomky spadl do klína osud celého lidstva?Ví že to tuší někdo jiný?Ví že ten někdo jim je už na stopě?
A kam se vlastně ztratil její otec?

To vše se dozvíte v příběhu Orisalova legenda...

Malá hvězda smrti

11. května 2013 v 11:13 | Wiky Dream |  nespravedlivý osud


Osud bývá někdy hodně nespravedlivý.To si často říkáme.Ale byli tu i tací , se kterými se osud nikterak nemazlil.Byli tu tací,kteří museli kvůli hlouposti a povrchnosti některých lidí zemřít…Tento příběh vypráví pocity jedné dívky v posledních hodinách jejího krátkého a krutého života.....

Čas nestojí,ten plyne dál a dál

11. května 2013 v 10:21 | Wiky Dream |  básně-moje úžasné výtvory

V dětství jsme si nejvíc přáli,
být už dospělí.
V maminčiných střevíčkách jsme si hráli,
to jsme uměli.

Byli jsme tak nedostižní,
do oblak jsme vzletěli.
Možná že jsme byli příliš pyšní,
když jsme si přáli abychom už dospěli.

A tak léta ubíhala,
rychleji než jsme chtěli.
Ta doba dětství velmi krátce trvala,
ta doba kdy jsme velké sny měli.

Už byli jsme skoro dospělí,
při zkoušce dospělosti jsme stáli.
Dětství už se nevrátí,to jsme věděli,
Ale my jsme si to přáli.

A tak se nám splnily dětské sny,
Co teď zdály se nám prokletím.
My chtěli vrátit zpět ty dny,
Co na dobro teď odletí.

Ale čas nestojí,
Ten plyne dál a dál.
A v našich dětských pokojích,
Už jen vítr si tiše hrál.

Pak nastala ta doba strastí,
A na sny nezbyl čas.
Svět byl plný různých pastí,
Od snů nás oddělila silná hráz.

Zdálo se,že život pomalu si plyne,
Ale když se otočíme zpět.
Na cestu vzpomínek co klikatě se vine,
Poznáme jak rychle se točí svět.

Čas běží rychleji a rychleji,
Kde jsou ty dny dětství?
Kde jsou dny kdy jsme byli dospělí,

Vše to tak rychle zmizelo,
Už nejsme dospělí,ani dětmi.
Už není tu jako dříve veselo,
Už chystáme se vstoupit do tmy.

A až vše nám vezme čas,
Až poslední vzpomínky se vytratí,
Až v zapomnění budeme zajatí.
Až potom budeme litovat ,že čas letí jako ďas….